ekşi maya nerede satılır

Ekşi Mayanın Hazır Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Biliyorsunuz, ekşi maya konusunda çok fazla talep olunca paylaşmaya karar vermiştim.  Hepinize ilginizden ve güveninizden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Çok güzel geri dönüşler oldu. Gelelim asıl meseleye, ekşi maya ile ilk kez tanışanların oldukça fazla sormaya başladığı  “Ekşi maya neden suda yüzmüyor?” sorusu olmaya başladı. 2 yaşında, mutlu ve haylaz bir mayaya insan muamelesi yapmasak daha iyi olacak gibi J

starter-naslovna-manjsaEkşi mayanın olup, olmadığını anlamak kolay fakat bir o kadar da zor iştir. Ekşi mayayı suya bıraktığınızda yüzmesi demek ekşi mayanızın hazır olduğu anlamına gelir, doğrudur. Ama yüzmeyen bir ekşi mayaya olmadı demek yanlıştır.  Mayanızda su oranı yüksekse yani daha akışkan bir kıvamdaysa mayanız yüzmeyebilir, çok büyük parçalar halinde atıldığında da yüzmeyebilir.

Kısaca mayanız suda yüzmüyorsa bu maya olmamış anlamına gelmez. Siz mayanızı güvendiğiniz kişilerden, geçmişini bildiğiniz bir mayayı alın gerisini mayanıza bırakın.  Bu işin en önemli malzemesi “sabır”dır. Deneyin, tecrübe edin ve sabredin.

Ekşi maya konusunda sorularınızı aşağıdaki instagram hesabı üzerinden ya da email adresinden gönderebilirsiniz.

www.instagram.com/mutfaktakiadam
atolye@ekmekisleri.com

 

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.